Priklausomai nuo kliento poreikių ir resursų reikalaujančių darbui atlikti kainos.

Internetinės svetainės kaina:

 

Dar svarbu yra įtraukti serverio svetainės talpinimo ir domeno adreso išlaidas.

Pagrindiniai aspektai yra internetinės svetainės dizainas kuris pagal šiuolaikines technologijas turi būti pirmiausiai optimizuojamas mobiliesiems telefonams ir prisitaikantis pagal kiekvieno ekrano dydį.

Rinktis galima iš įvairių šablonų arba sukurti individualų dizainą pagal Jūsų pageidavimus.

Prie dizaino taip pat ir priklauso visa grafinė dalis: nuotraukos, logotipai, jei reikia visas ir identitetas.

Techninė pusė: programavimo paslaugų sudėtingumas ir tam skirtas valandų kiekis čia yra svarbu tiksliai klientui apsibrėžti reikalavimus ir tikslus.

Paieškos tinklų optimizacija (SEO)

Tai yra svetainės iškėlimas Google organinėje paieškoje naudojant vidinius svetainės techninius resursus ir išorinę pagalbą iš didesnį autoritetą turinčių portalų straipsniuose paliekant aktyvias nuorodas į Jūsų svetainę svetainėje esantys tekstai taipogi įtakoja kainą turinio sukėlimas užima laiką ir yra vienas iš faktorių nustatančių kainą.

 

Priežiūra ir palaikymas taip pat yra labai svarbus aspektas kadangi visas svetaines reikia kartas nuo karto atnaujinti.

Detaliau galite apie tai pasiskaityti čia.

 

Internetinės svetainės paskirtis – pateikti informaciją apie Jūsų teikiamas paslaugas bei kuriamus produktus ir tokiu būdu padidinti pardavimus. Dažnai kiekvienam jaunam žmogui pradedančiajam savo verslą internete kyla klausimas ar yra įmanoma gauti solidų internetinį puslapį ar parduotuvę su turinio valdymo sistema kur dizainas prisitaikytų prie visų ekrano dydžių, būtų optimizuotas paieškos tinklams, turėtų visą analitiką, naujienlaiškių siuntimą, blog‘ą, identitetą logotipą, interneto adresą, bei serverį už 500€ ar mažiau?

Viskuo gali pasirūpinti šiuos dalykus išmanantys webadmin.lt programavimo paslaugų profesionalai. Paskaičiavus kainos atrodo tikrai neįspūdingos kadangi visiems šiems darbams tenka skirti ne mažiau nei 40 valandų darbo ir dalis pinigų tenka domeno bei serverio išlaikymui pirmiems metams.

Kuriant reprezentacinę svetainę nemažai laiko užtrunka tekstų ir grafinės dalies paieška, tad jei turite šiuos dalykus pasiruošę sutaupysite šiek tiek laiko ir tai pat pinigų. Internetinė svetainė nėra tik reprezentacinė erdvė – ji yra puikus verslo vystymo įrankis! Kitaip negu dauguma svetainių kūrėjų, šie programavimo profesionalai supaprastina kliento gyvenimą ir neverčia jo galvoti pačiam, kokia turėtų būti svetainė – vietoj to yra įsigilinama į kliento poreikius ir siūlomi geriausi sprendimai, padėsiantis klientui pasiekti savo tikslų.

Šiame įraše apžvelgsime populiarios turinio valdymo sistemos WordPress kenkėjiško kodo išvalymo procedūrą.

Visų pirmą yra rekomenduojama pasidaryti atsargines kopijas (taip tai tiesa su viruso failais) kadangi kartais virusas būna prikibęs prie įprastų svetainės darbui reikalingų failų.

Viruso „atgalinių durų“ angl.: backdoor paieška

Toliau parsisiuntus visus failus į kompiuterį yra rekomenduojama perskenuoti backup’ą su anti-virusine programa ji gali rasti shell’us bei trojan downloader’ius taip pat ir backdoor’us jei naudojate kokią nors geresnę anti virusinę (aš rekomenduoju G DATA nepagailėti pinigų ant licencijos) jei naudojate free avast ir panašias yra tokia svetainė Virus Total kuri perskenuoja iki 1.5GB failus per 56 anti-virusinės API.

Radę kenksmingus failus jų neištriname ir tuomet jau prasideda smagioji dalis: viruso ar malware iškodavimas ir išsiaiškinimas kaip gi po galais jis pas mus atsirado? Dažniausiai virusas arba malware kodas būna užkoduotas hex’u arba base64, tai mes visą tą kenksmingą kodą metame į Malware Decoder

Malware kenėjiško kodo pavyzdys

malware kenėjiško kodo pavyzdys

1.pav malware kenėjiško kodo pavyzdys

Šitame konkrečiam pavyzdyje matome jog kodas tikrina ar yra apibrėžta konstanta ALREADY_RUN_144c87cf623ba82aafi68riab16atio18 tai yra id pagal kurį tikrinama ar vartotojas jau buvo nusiųstas į užkrėstą puslapį, toliau su šiuo ID: 144c87cf623ba82aafi68riab16atio18 persiskenuojame failus ir duomenų bazę su text-editor’iumi ir randame .ico failus su backdoor (neapsigaukite kad failo galūnė .ico ne php, tai tik dar vienas triukas paslėpti kenksimgą kodą o su .htaccess galima padaryti kad .ico failus execute’intų kaip .php) tada pašaliname visus likusius susijusius failus ir duomenų bazės įrašus.

Kaip nuo to apsisaugoti ateityje?

Toliau reikia atnaujinti visus komponentus jei naudojate turinio valdymo sistemą, įskiepius ir temą, pasikeisti visus slaptažodžius pradedant nuo svetainės vartotojų baigiant duomenų bazės ir el. pašto jei naudojate tą patį kitur aišku rekomenduojama pasikeisti ir tuos slaptažodžius. Jei svetainė buvo įtraukta į blacklist’ą ir chrome arba srautui iš google rodė įspėjimus po šios operacijos reiktų Google Webmaster Tools pridėti websaitą ir ties Health, pasirinkti Malware bei pateikti peržiūrai. Po viso ko reikia svetainę bei log’us atidžiai stebėti ar nebuvo palikta kokių nors saugumo spragų.

Rankinis kenkėjiško kodo pašalinimas iš svetainės gali būti nelengva užduotis mažai techninių žinių turinčiam naudotojui, jei neesate tikri ar pajėgsite susitvarkyti visada galite pasinaudoti mūsų siūlomomis paslaugomis:

Žalingos programinės įrangos (malware) ir virusų pašalinimas iš interneto svetainių

Keletas naudingų įskiepių wordpress malware paieškose:

Nors dažniausiai jie pačio backdoor’o nesuranda, bet puikiai sugaudo visus susijusius failus.

 

 

 

Kasmet rengiama el. komercijos konferencija orientuota į praktiškumą, pritaikomumą ir aktualumą elektroniniams verslams. Tai reiškia, kad elektroninių verslų atstovai gaus daug naudingos jiems informacijos, kurią galės jau kitą dieną po konferencijos pradėti taikyti savo versle tam, kad pritrauktų daugiau tikslinių lankytojų, padidintų konversiją bei išaugintų klientų lojalumą.
Konferencijos organizatoriai atrinko labiausiai konferencijos tikslus atitinkančias temas bei jų esmę geriausiai perteikti galėsiančius pranešėjus.

Renginio veiksmas vyks trijose „Litexpo“ konferencijų salėse. Didžiausioje (5.1 – Interneto rinkodaros) salėje pranešėjai daugiausiai kalbės interneto rinkodaros temomis, vidurinėje (5.2 – SEMINARŲ) salėje vyks seminarai el. verslo ir interneto rinkodaros temomis. Trečiojoje salėje (5.3 – Elektroninės komercijos) vyks pranešimai elektroninės komercijos temomis.
Viso pranešimus skaitys ir seminarus ves daugiau nei 20 pranešėjų.

Pirkite bilietus tickets.paysera.com svetainėje ir įveskite nuolaidos kodą: WEB5ADMIN gausite 5% nuolaidą.

Iki susitikimo konferencijoje 😉

Sukūrėme klientų sistemą kurios pagalba visiems užsisakiusiems paslaugas bus teikiamos šios funkcijos:

Išrašomos, peržiūrimos ir siunčiamos paštu sąskaitos kurias bus galima apmokėti internetu.

Pasirašomos sutartys, teikiami pasiūlymai bei pagalba, projektų administravimas bei jų būsenos sekimas realiu laiku. Visiems klientams bus suteikiamos galimybės patalpinti bei atsisiųsti susijusius failus. Stebėti sugaištą laiką jei apmokėjimui bus skaičiuojamas valandinis įkainis. Sukurti bei dalyvauti diskusijose jei bus norima pasitarti vienu ar kitu klausimu ir tai dar ne viskas. Į visus susijusius klausimus bus atsakoma daug greičiau nei kad naudojantis el. paštu.

Dėkojame kad esate su mumis ir naudojatės mūsų paslaugomis!

Kuriant puslapius ir jų dizainą labai svarbi dalis yra grafika ir nuotraukos todėl joms būtina skirti ypatingą dėmesį, internete pilna resursų tačiau kaip rasti tai ko ieškote? Dauguma pradenačiūjų dizainerių nuotraukų paieškai tiesiog naudojasi paieška jas parsisiųsdami iš google, images.google.lt galima pasirinkti įvairius filtrus, tačiau labai svarbus faktorius yra rūšiavimas pagal licencijas ten jų yra 4 pagrindiniai tipai:

 

  • Nuotraukos kurios yra skirtos naudoti pakartotinai
  • Nuotraukos kurios yra skirtos naudoti pakartotinai su pakeitimais
  • Nuotraukos kurios yra skirtos naudoti pakartotinai su pakeitimais nekomerciniais tikslais
  • Nuotraukos kurios yra skirtos naudoti pakartotinai nekomerciniais tikslais

Daugelis nuotraukų internete turi prie savęs informaciją su autorinėmis teisėmis.

Tačiau tai nėra pats geriausias įrankis internete ieškoti grafikos elementams kurie galėtų būti panaudoti kuriant naują svetainę, žemiau pateikiamas sąrašas svetainių kurios turi tikrai aukštos kokybės nuotraukų skirtų web dizaineriams.

Nemokamos nuotraukos internete

Dreamstime– kokybiškos nuotraukos, grafiniai elementai dizainui. Galima rinktis iš 9000 nemokamų nuotraukų ir iliustracijų. Taip pat galima rinktis tarp 5,9 mln. mokamų nuotraukų. Kainos prasideda nuo 0.2$.

Greatvectors– auganti nemokamos grafikos galerija.

sxc.hu – irgi yra nemokamų nuotraukų. Yra ir mokamų, bet pilnai užtenka ir nemokamų. Per dieną galima parsisiųsti iki 200 nuotraukų!

pixabay.com daugiau nei 410 000 nemokamų, aukštos kokybės nuotraukų, iliustracijų. Jas galima naudoti ir komerciniais tikslais.

www.flickr.com – Tai vienas didžiausių ir populiariausių nuotraukų bankų pasaulyje, todėl jis gali tapti puikiu šaltiniu jūsų svetainei ar internetinei parduotuvei, būtina pasirinkti naudojimo teises paieškoje.

Dažnai pradedantiesiems programuotojams kyla klausimų kur ir ką pradėti mokytis internete norint išmokti programavimo kyla tokie klausimai:

Priedai Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?

Pirmasis sprendimas kurį turite priimti – mokysitės išorinio (angl. front-end) ar vidinio(angl. back-end) programavimo.

Programavimo kalbos pasirinkimas

Internete yra pilna resursų norint išmokti programuoti, nuo ko reikėtų pradėti ieškoti google paieškoje? Pirmiausia reikia pasirinkti ką jūs norėtumėte programuoti, kadangi dauguma dalykų yra skirti atlikti vienoms ar kitoms užduotims padaryti tą arba kitą darbą negalima sakyti kad programavimas yra universalus dalykas ir kiekviena platforma framwork’as ar programavimo kalba turi savo struktūra bei galimybių ribas ir dažniausiai yra pritaikyta specialiems poreikiams tenkinti. Vien tik keletos iš jų juokingą pasirinkimo kelią galime pamatyti šiame infografike.

gidas kokią programavimo kalbą pasirinkti

Paspaudę ant paveikslėlio taip pat galėsite atlikti trumpą testą kuris padės lengviau apsispręsti kokią programavimo kalbą pasirinkti.

Tęsiant humoro temą privalau paminėti kad programavimo mokytis galima ir neskaitant nuobodžių manualų, galima ir žiūrėti į gražias pusplikes panas 🙂

 

Jei jau pasirinkote su kuria programavimo kalba norėtumėte dirbiti žemiau yra pateikiamas sąrašas puslapių kuriuose yra mano manymu geriausi šaltiniai internete mokytis programavimo

http://code.tutsplus.com/

http://www.codecademy.com/

https://www.udemy.com/

http://coursera.org

Seminaras skirtas tiems, kas nori suvokti, kas yra SEO, kaip išnaudoti SEO galimybes ir nuo ko pradėti bei kuria kryptimi žengti toliau.

Seminaro aktualumas:

Lietuvoje dvigubai mažiau įmonių naudoja SEO nei brandžiose interneto rinkodaros prasme šalyse. Viena iš priežasčių – įmonių marketingo specialistai vis dar nesupranta, kas tai yra ir nuo ko pradėti domėtis. Šios laidos tikslas – padėti rinkodarininkams suprasti, kas yra SEO ir kuria kryptimi žengti toliau.

Nesenai teko susidurti su kliente kuri niekaip negalėjo pasirinkti ar naudoti reklamai biudžetą adwords ar daryti seo, šiame video Vladas sako jog seo yra santykinai pigus variantas pritraukti į savo svetainę lankytojus lyginant su kitais kanalais, pats pigiausiais aišku mano manymu yra naujienlaiškis lyginant su duodama graža.

Žemiau yra pateikiamas sąrašas puslapių kuriuose galite nemokamai susikurti internetinę svetainę naudodamiesi šiais servisais: Read more

Naujoji PHP 7 versija, pakeisianti 5-ąją, buvo pristatyta 2015 gruodžio 3d. Daugeliui kyla klausimas o kur gi šešta versija? Ji buvo pradėta, bet taip ir neišvydo dienos šviesos, o liko kažkur anapus vidurį proceso, kūrėjai nusprendė nepainioti šių dviejų versijų ir išleisti PHP 7. Ši nauja PHP versija yra pusantrų metų darbo rezultatas, todėl būtų sunku išsamiai papasakoti visas naujienas. Galime aptarti svarbiausias. Šia proga apžvelgsime, kas slypiasi po PHP 7 versijos etiketės naujovėmis. Pastarųjų metų patobulinimai ženkliai pagerino PHP našumą. Susidomėjusi PHP, profesionalų bendruomenė sukūrė papildomus įrankius, kurie palengvino šios programavimo kalbos zend variklio naudojimą bei programų priežiūrą.

PHP 7: dvigubai spartesnė nei PHP 5.6 ir naudoja daug mažiau atminties

PHP kūrėjo Rasmuso Lerdorfo atlikti bandymai atskleidė, kad PHP 7 balandžio mėnesį parodė tokius pačius rezultatus, kaip ir HHVM… Taigi HHVM kūrėjai grįžo prie savo įranko plėtojimo.

php7-pajegumo rezultatai

 

Testas buvo atliktas pajungiant mažyti skriptą kuris atliko 833 GET užklausas su  bandomaisiais duomenimis ir patikrinta kaip greitai tai veikia tarp PHP5.6 ir PHP7 ant tos pačios virtualios mašinos 5 kartus. Nors testas ir gana paprastas jis atlieka tik vieną funkciją siunčia GET užklausas, neįrašinėja į duomenų bazę, nekešuoja duomenų, tik įvykdo kodą bet jis aiškiai parodo kad PHP7  veikia žymiai greičiau nei kad PHP5.6 su operacijomis kurioms frontendas dirba labiausiai. Šis testas nebuvo niekaip užturbintas, visa tai ko jums reikia yra PHP7.

php-7-dar vienas atminties testas

Sekančiame teste buvo matuojamas masyvų sukūrimo atminties sunaudojimas ir greitis.

 

Nauji palyginimų būdai.

Pirmasis: “<=>” galimi 3 atsakymo variantai, 0 – jeigu salyga yra lygi, 1 jei kairysis variantas didesnis ir -1 jei dešinysis didesnis. Antrasis: “??” naudojamas kai norėsite ką nors patikrinti ar egzistuoja ir jeigu ne, grąžinti reikšmę pagal nutylėjimą. Pvz.:

1
$user = $_GET['user'] ?? 'Guest';

 

Grąžinamoms funkcijoms bus galima nurodyti koks tai duomenų tipas:

1
2
3
function foo(): array {
  return[];
}

 

Anoniminių klasių naudojimas.

Dauguma objektiškai orientuotų kalbų tokią galimybę turi jau senai. Anoniminės klasės kai kada galės pagreitinti programavimo procesą, ypač naudingos tada kai klasė bus panaudojama tik 1 kartą ir nereikia galvoti jokio jos pavadinimo.

1
2
3
4
5
var_dump( new class($name) {
  public function __construct($name) {
    $this->name = $name;
  }
} );

 

Pašalinti „Alternative PHP tags“

Šitie dalykai mano manymu buvo visai nereikalingi o ir jų naudojimas nebuvo labai paplitęs, kai kuriuose serveriuose juos reikdavo papildomai įjungti arba prašinėti kodą kad jis veiktų kur jie nėra palaikomi.

 

Ir dar šiek tiek pabaigai

PHP kalboje niekada nebuvo lengva “gaudyti” klaidas, naujasis Engine Exceptions programines klaidas leis pakeisti būtent try/catch metodais, kitu atveju viskas veiks kaip ir dabartinėje 5.x. Taip pat verta paminėti jog naujasis EngineException objektas neapkeistas į seną Exception, taip paliekant suderinamumą su programomis parašytomis senesne PHP versija. Viso gero „holy wars“ tarp POSIX ir PCRE „regular expressions“ mėgėjų – jūsų PHP pasaulyje daugiau nebus. Taipat atsisakyta ir mysql išplėtimo, šis jau visai atgyveno. Atsirado vienintelė ir subendrinta kintamųjų sintaksė, nauji „Null Coalesce“ operatoriai, masyvai-konstantos, Exception on Constructor, Catchable Fatal Errors bei anoniminės klasės!

Norėdami atsisiųsti PHP7  ištekliaus kodą apsilankykite php.net atsisiuntimų puslapyje, Windows failai yra patalpinti adresu windows.php.net/download/. Pasikeitimų sąrašas yra patalpintas ChangeLog’e.

Jeigu kas nors turite kokių nors problemų atsinaujinant į PHP 7 versiją galite kreiptis komentaruose pagalbos 🙂